ФОРМУВАННЯ ЗДАТНОСТІ ДО САМООСВІТО ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.21564/2075-7190.46.213237Ключові слова:
самоосвіта особистості, самоосвітня діяльність, формування, здатність, самоосвітня активність, саморозвиток, самовдосконаленняАнотація
Досліджено проблему формування здатності до самоосвіти особистості як складову особистісного розвитку, як гарантію збереження професіонала в умовах динамічно мінливої суспільної практики та збагачення загальної культури. Самоосвіту особистості в сучасних умовах слід розглядати як систему оновлення, розширення і поглиблення раніше отриманих знань, а також вдосконалення практичних навичок, уміння щодо їх отримання і осмислення з метою досягнення високого рівня професійної майстерності і загальної культури. Прийоми, методики і в цілому досвід самоосвіти засвоюється і накопичується особистістю в процесі навчання в загальноосвітній школі, розвивається і систематизується в умовах вищої. Отже, формування здатності до самоосвіти - обов’язкова необхідність сучасного освітнього процесу.
Посилання
Burluka О. V. (2013). Samoosvita yak zaporuka konkurentospromoschnosti osobistosti. Visnyk Natsionalnoho yurydychnoho universytetu imeni Yaroslava Mudroho. Seriia: Filosofiia - Bulletin of the Yaroslav Mudryi National Law University. Series: Philosophy, 4 (19), 210-222 [in Ukrainian].
Burluka E. V. (2008). Samoobrazovaniye lichnosti kak sotzial^-pedagogicheskaya problema. Kharkiv. CPI «Novoye slovo» [in Ukrainian].
Маngeym К.(1994) Diagnoz nasheho vremeni. Мoscow. Jurist [in Russia].
Sociologija na poroge XXI veka. Novije napravlenija issledovanij. (1998). Мoscow. Intellekt [in Russia].
Toffler E., Toffler H. (1996). Sozdanije novoj civilizaciji. Politika Tretjey Volny. Novosibirsk. «Sibirsraja molodyoschnaja initziativa». 45 [in Russia].
Schutc А. (1998). Struktura povsednevnoho mishlenija. Bulletin of the Sociological researche, 2, 132-141 [in Russia].